Як надрукувати фотокнигу на принтері
Що таке фотокнига? Це альбом спогадів, інвестиція в затишні сімейні вечори, а ще відмінний подарунок. Як зробити фотокнигу в цифровому форматі, ми розповідали 2 тижні тому. Залишилося зрозуміти, як перенести її на папір та оформити.
В першу чергу потрібно прийняти важливі виробничі рішення. Якого розміру ця книга? Книжкова або альбомна орієнтація? Який інструмент для створення фотокниги ви будете використовувати? Яку папір вибрати? Ось кілька основних моментів, які слід враховувати при створенні фотокниги.
Формат та розмір
Найчастіше використовується квадратний формат в розмірах 127 x 127 мм, 210 x 210 мм і 300 x 300 мм. Як альтернативу ви можете вибрати альбомну або книжкову орієнтацію: A5, A4 або A3.
Папір має значення
Якість зображення залежить від паперу, яку ви виберете. Крім того, повний колір та довговічність книги теж завдання носія. Є 2 варіанти, які ви можете розглянути.
Фотопапір
Основна перевага цього носія — реалістична передача кольору. Обкладинка тримає форму, не спотворює зображення "переломом" навпіл, при розміщенні знімка на всю ширину розвороту. Фотокнига, надрукована на фотопапері буде довговічною, навіть якщо сам носій посередньої якості. Вибирайте цей метод друку для весіль, альбому новонароджених, хрестин, подарункового варіанту. Книга буде зберігати первинний зовнішній вигляд багато років навіть при регулярних переглядах в сімейному колі та з друзями. Зворотний бік медалі в тому, що собівартість такого виробу значно вище, а вага відчутно більше.
Спеціальний папір
Альтернативний варіант. Виробництво на такому носії набагато економніше. Найчастіше застосовують при виготовленні випускних альбомів для дитячих садків, шкіл, вузів. Мінуси — менш довговічний.
Не намагайтеся вмістити всі свої фотографії в одну книгу
Ви повинні віддати перевагу якості перед кількістю, а це значить, що краще вибрати обмежену кількість знімків та зробити цікавий дизайн, ніж велика кількість знімків, які займуть всю сторінку. Невеликі білі поля навколо фотографії створюють матуючий ефект, необхідний для разючого візуального представлення зображення. Кілька знімків на одному розвороті повинні гармоніювати та доповнювати один одного.
Фотокнигу цілком реально зробити самостійно. Необхідно тільки врахувати всі нюанси — і справа буде успішною.