Какая фотопапір краще
Ви щасливий власник фотокамери та фотопринтера. Тепер справа за малим – підібрати якісний фотопапір для отримання чудових кольорових знімків.
Фотопапір відрізняється за своєю фактурою і якістю. Наразі полиці поліграфічних магазинів ломляться від фотопаперу для струминного друку безлічі різних виробників, просто очі розбігаються від такого розмаїття.
Є фотопапір оригінальний - від виробника принтера, а є неоригінальний, так званий «універсальний». Одним словом, якщо у вас є фотопринтер Epson з оригінальним картриджем, то для друку бажано використовувати фотопапір Epson. Тільки в цьому випадку виробник гарантує високу якість знімків. Однак такий варіант влаштовує не всіх користувачів через високу вартість відбитків. Щоб суттєво знизити вартість відбитків, користувачі використовують сумісні картриджі, чорнило, фотопапір інших виробників. При правильному доборі витратного матеріалу можна досягти відбитків відмінної якості. Який фотопапір кращий за – оригінальна чи універсальна? Оригінальна краще, але універсальна дешевша. Чому ви віддасте перевагу – вирішувати вам.
Фотопапір усіх виробників ділиться на такі види:
- матова;
- глянцева;
- напівматова;
- напівглянцева;
- сатин.
Матовий фотопапір
Він користується великим попитом, завдяки його універсальності та невисокій вартості. Він використовується для фотодруку під ламінацію, скло, плівку альбому, а також друку рекламних плакатів, календарів. Він працює з будь-яким чорнилом: водорозчинними, пігментними, сублімаційними. Матовий папір стійкий до механічних пошкоджень: подряпин, відбитків пальців.
Глянцевий фотопапір
Завдяки спеціальному полімерному покриттю, поверхня глянцевого паперу гладка і блискуча. Можливість передачі яскравих, природних кольорів – основна перевага цього паперу. Суперглянцевий фотопапір дозволяє створювати високопрофесійні фотографії. Під час друку рекомендується використовувати водорозчинне чорнило. Вони легко вбираються та швидко сохнуть. Глянцевий папір піддається механічному впливу, його можна легко подряпати.
Напівматовий/напівглянцевий папір
Цей папір поєднує властивості матового та глянцевого паперу. Папір має приглушений блиск і стійкий до механічного впливу. Доступна ціна та непогані властивості роблять її привабливою для домашнього напівпрофесійного фотодруку.
Сатин
Сатин по фактурі схожий з матовим фотопапером. Папір має приглушений блиск, мікропористу структуру. Вона стійка до механічних пошкоджень, не коробиться під час друку. Використовується для аматорського фотодруку, фотографій на документи, друку рекламних плакатів, календарів.
Характеристика фотопаперу різних виробників
Epson - призначена для використання на струменевих фотопринтерах Epson. Країна-виробник – Японія. Це фотопапір високої якості, має гарну передачу кольору, вологостійкість.
Lomond – фотопапір користується великою популярністю і широко відомий. Ціна паперу досить низька. За якістю папір трохи поступається фотопапером компанії Epson. Вона нестійка до вологи. Фотографії потребують дбайливого зберігання. Країна-виробник – Західна Європа.
Fora – недорогий новий фотопапір. Папір має гарну передачу кольору і вологостійкістю. Сумісна з принтерами Canon, Epson, HP, Lexmark.
ColorWay – фотопапір гарної якості. Має мікропористу структуру. Папір стійкий до вологи та механічного впливу. Країна-виробник – Китай.
Lucky Print – недорогий фотопапір. Має мікропористу структуру. Для друку використовуються водорозчинні та пігментні чорнила. Фотопапір вологостійкий і не деформується під час друку. Країна-виробник – Китай.
Який фотопапір краще – відповісти складно. Кожен користувач підбирає фотопапір під свій друкувальний пристрій, під чорнило, яке він використовує. Фотопапір Lucky Print – оптимальний вибір за ціною та якістю. Цей папір сподобається багатьом користувачам, він не потребує складних налаштувань.